Deaf Bonce Apocalypse 12″ Woofer, 1000W RMS/2000W Max, Dual 1 Ohm Voice Coils
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
Impedance: 1+1 Ohm
RMS Power: 1000 W
MAX Power: 2000 W
Voice coil size: 2.50 inch
Cone: Paper
Magnet: Ferrite
Voice coil wire: Copper
Surround: Foam
Frame: Aluminum
SPL: 85.00 dB
Fs: 32.57Hz
Qts: 0.38
BL: 23.22
Vas: 24.91 L
Xmeh: 30.00mm
Xmax: 15.00mm
Mounting depth: 6.61″ (167.9 mm)
Cut-out dimension: 11.00″ (279.3 mm)